Déšť deštných pralesů
Cardwell, Babinda, Port Douglas
26.2.2003  - Ráno jsme podnikli úspěšnou výpravu do nákupního centra za účelem získání přenosného větráčku na baterky, aby alespoň něco ve stanu čeřilo nehybné dusno. Koupili jsme taky místní repelent, protože náš evropský na "mozzies" (složenina se slov moskyto-komár a aussie(čti ozí)-ozzie-australák= potměšilý australský komár) nestačí.
A pak jsme sedli do auta a hurá na sever. čekalo nás asi 300 km do Cairns a pak ještě téměř 100 km k Port Douglasu. Počasí bylo ucházející - střídaly se tropické přeháňky a mírné zamračeno, teploty těsně na třicítce a vlhkost skoro 100%. Ještě že v autě máme klimatizaci.
Zastavovali jsme se dvakrát. Nejdřív v městečku Cardwell, z něhož je pěkný výhled na ostrov Hinchinbrook a kde (v Cardwellu) je i informační centrum týkající se deštných pralesů a korálové bariéry. Tam jsme zjistili, že se začínají v pobřežních vodách vyskytovat krokodýli, takže žádné koupání...
Další poněkud nečekanou zastávkou byla místo zvané Babinda Boulders. Je to asi 6 km z "dálnice" směrem do vnitrozemí na úpatí hor. Je tam pěkné a bezpečné koupání ve sladké vodě, ale taky moc hezká, asi 1.5 km dlouhá, procházka deštným pralesem a výhled na ďáblovu soutěsku.
V pralese to bylo mnohem divočejší, než co jsme viděli v Thajsku. Pěšinka byla úzká, že kdyby tam tak týden nikdo nešel, tak už to nikdy nepůjde. Viděli jsme krásné motýly, zajímavé plody, obrovské kapradí, neuvěřitelně zamotané liány a taky jsme objevili naše "pokojové" rostliny v pravé velikosti. Celou procházku nám zpříjemňoval hluk cikád, které střídavě pištěly, ťukaly, vrčely, to podle druhu a blízkosti. Viděli jsme taky pár ještěrek a slyšeli různé ptáky, ale to bylo vše. A abychom si užili opravdový deštný prales, zmokli jsme díky tropické přeháňce.
Pak už nám zbýval jen dojezd do kempu v Port Douglasu. Jeli jsme přes Cairns - je tam hrozně moc kruhových objezdů a pak nás ještě čekalo skoro 30 km po skalnatém a zatáčkovitém mořském pobřeží do Port Douglasu. Přijeli jsme opět za pokročilého šera a tentokrát i v mírném deštíku. Co chceme, vždyť jsme přeci na okraji deštného pralesa...


Molo v Cardwellu

Výhled na ostrov Hinchinbrook

Lijavec do kterého jedeme

Kačenka pod kapradinou

Babinda

Motýl v pralese u Babindy

Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 0 )
Článek zobrazen: 3821 x

24.2.2003 
Přejíždíme na východní pobřeží
Mount Isa, Townsville
 
25.2.2003 
Zajímavosti Townsvillu
Townsville
 
26.2.2003 
Déšť deštných pralesů
Cardwell, Babinda, Port Douglas
 
27.2.2003 
Krokodýlí farma
Port Douglas, Hartleys Creek, Redlynch-Cairns
 
28.2.2003 
Lanovkou nad deštným pralesem a Tjapukai
Redlynch, Kuranda
 
1.3.2003 
Velká korálová bariéra (Velký bradlový útes)
Cairns
 
2.3.2003 
Fíkovníky a vodopády
Atherton Tableland, Mission Beach
 

k-gallery.cz
hostuje na serveru

K+P AWAY
Čtení pro iPad
Novostavby Online

fotogalerie  |   mapa  |   hlavní stránka  |   obsah  |   odkazy  |   diskuse ©K+P Šebkovi 2003